Üretim Faaliyetleri

Üretim Faaliyetleri

ENDA Holding sektördeki gelişmeleri ve değişimleri profesyonel kadroları ve tabana yayılmış sermaye yapısı ile takip etmekte olup bugün serbest üreticiler arasındaki yerini daha ileriye taşıma konusunda çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir.

Bünyesindeki çevre dostu ve profesyonel yönetim anlayışıyla işletilen enerji santralleri vasıtasıyla ürettiği temiz enerjiyi, EPİAŞ’a ve diğer enerji firmalarına toptan ayrıca serbest tüketiciye de perakende satışlarını gerçekleştirmektedir.

Bünyesindeki yenilenebilir enerji kaynaklarının çeşitliliği sayesinde kesintisiz elektrik üretebilmekte, böylece tüketicilere yıl boyunca uygun birim fiyattan elektrik tedarik edebilmektedir.

2022 sonu itibariyle Türkiye’nin Kurulu Gücü 103.809 MW seviyelerine ulaşmış olup, Türkiye elektrik enerjisi tüketimi 2022 yılında bir önceki yıla göre %1,25 oranında azalarak 328,7 milyar kWh, elektrik üretimi ise bir önceki yıla göre %2,60 azalarak 326 milyar kWh olarak gerçekleşmiştir.

Enda Enerji Holding A.Ş. ve iştiraklerinin 2022 yılı toplam enerji üretimi 502,67 GWh olup yıl içinde Türkiye enerji sektöründeki payı %0,15 olarak gerçekleşmiştir.